The Voice cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA•

Mária Čírová

09. 01 2019 16:00 | markiza.sk
Mária Čírová
Mária Čírová Foto: TV Markíza

Speváčka

Mária Čírová je slovenská speváčka, klaviristka a skladateľka. Svoje prvé sólo spievala už ako štvorročná v zbore, ktorý viedla jej mama. Od detstva sa venovala ľudovému spevu. Na klavíri hrá od svojich siedmych rokov. Počas študijných rokov spievala v gospelovej formácii Trinity group.

V roku 2008 vyhrala autorskú súťaž Popstar a nahrala svoj debutový album Búrka, čím v podstate odštartovala svoju kariéru na popovej scéne. Titulná skladba z tohto albumu sa stala v roku 2009 veľkým rádiovým hitom a zároveň bola aj jedným z horúcich kandidátov na víťazstvo slovenského kola Eurovízie.

Medzi Máriine najväčšie hity patria skladby Unikát, Búrka, Kto vie, Chýbaš alebo Bez obáv. Pre českých divákov je Mária známa najmä z dvoch veľmi úspešných spoluprác - PADAM s Benom Cristovaom a VLOUPÁM SE s kapelou O5 a Radeček.

Mária je aktuálnou držiteľkou prestížneho ocenenia OTO v kategórii najlepšia speváčka a v roku 2016 vyhrala známu televíznu show Tvoja tvár znie povedome. Svoje moderátorské skúsenosti nadobudla v lifestylovej relácii L.O.V.E. a v roku 2018 moderovaním aktuálnej série TV show "O 10 rokov mladší".

Mária nedávno oslávia svojich 30 rokov a zároveň 10 rokov na popovej hudobnej scéne veľkolepým výročným koncertom. Je mamou dvoch detí, ktoré vychováva spolu so svojim manželom, hudobníkom a producentom Mariánom Kachútom. Venuje sa charite, v roku 2011 sa stala ambasádorkou UNICEF a momentálne úzko spolupracuje s Nadáciou detského kardiocentra v Bratislave a organizáciou Úsmev ako Dar.

„Na nakrúcanie The Voice Česko Slovensko sa veľmi teším a som nesmierne šťastná, že môžem byť súčasťou práve tohto formátu – najväčšej televíznej hudobnej šou v Česku a na Slovensku. Tým, že som hudobníčka a viem, čo budú naši súťažiaci prežívať pred každým svojim vystúpením, budem snáď aj ich oporou,“ povedala Mária Čírová.

Upútavka

 
The Voice Česko Slovensko: SUPERFINÁLE - dnes, 25. mája, o 21.00!
Sledujte celé epizody na